IPS18-S5NO55-A2P XECRO Датчик
Код: IPS18-S5NO55-A2P
Под заказ. Отправка с 03.06.2026
1 149
Доставка
  • Иконка доставки
    Нова Пошта
Оплата и гарантии
  • Иконка оплаты
    Безопасная оплата картой
    Изображение для Безопасная оплата картой
    Без переплат
    Prom гарантирует безопасность
    Вернем деньги при отказе от посылки
IPS18-S5NO55-A2P XECRO Датчик - фото 1 - id-p2980304572
Характеристики и описание
Производитель
Xecro
Description
Common
Series 3-wire DC
Sensing Distance Class standard
Tariff Code 85365019
Weight 0.0000
Functional
Sensing Distance 5 mm
Mounting flush
Output Function NO
Output Polarity NPN
Operating Voltage 10…30 VDC
Reverse Polarity Protection built-in
Current Consumption <8 mA
Current Load Capability 200 mA
Short Circuit Protection built-in, self-resetting
Voltage Drop <1.5 V @ 200 mA
Switching Frequency 1000 Hz
Repeatability <1 % (Sn)
Hysteresis 3…15 %
Reduction Factors Alu 0.45 · Brs 0.50 · SS 0.85
Operating Temperature -20…70 °C · -4…158 °F
Mechanical
Housing Material brass, nickel plated
Housing Length 55 mm
Max Mounting Torque 35 Nm
Sensing Face Material PBT
IP Code IP67
Electric Connection cable 2 m PVC
Switching Indicator built-in
Вопросы и ответы
Хочешь узнать больше о товаре? Спрашивай — продавец с радостью подскажет.
Был online: Сегодня
ПАРАД-ДНЕПР
ПАРАД-ДНЕПР
100% положительных отзывов