BT136-500 симистор (4A/500V) TO-220A (NXP-Philips)
Код: 02248
В наличии
10+ купили
23.30
    Наложенный платеж
    Нова Пошта, Самовывоз
    Оплата на счет
    IBAN UA953052990000026008036705932
BT136-500 симистор (4A/500V) TO-220A (NXP-Philips) - фото 1 - id-p241396846
Тип тиристораСимистор
Способ монтажаПайка
ОхлаждениеЕстественное
RMS on-state current
VDRM repetitive peak off-state voltage:500В
Производитель:Philips
BT136-500 симистор (4A/500V) TO-220AB (NXP-Philips) Manufacturer: NXP Product Category: Triacs Non Repetitive On-State Current: 27 A Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM: 500 V Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM: 0.1 mA On-State Voltage: 1.7 V Holding Current Ih Max: 15 mA Gate Trigger Voltage ― Vgt: 1.5 V Gate Trigger Current ― Igt: 70 mA Maximum Operating Temperature: + 125 C Mounting Style: Through Hole Package/Case: TO-220-3 Brand: NXP Semiconductors Minimum Operating Temperature: - 40 C Packaging: Rail Factory Pack Quantity: 50 Part # Aliases: BT136-600,127