/
Правила оформлення товарів та послугПравила оформлення товарів та послуг

Правила оформлення товарів та послуг

Якість оформлення товарних позицій впливає на рейтинг ваших пропозицій
на порталі, а також на їх ефективність в пошукових системах.

Назва та опис

 • Щоб зробити назву більш зрозумілою, включіть до неї тип товару та її ключові характеристики (модель, марку, розміри, матеріал). Наприклад: «Сукня жіноча вільна, короткий рукав з мереживом».
  Гарна назва дає чітке уявлення про товар та збільшує шанси на те, що покупці клікнуть на товар у каталозі або без проблем знайдуть його через пошук. Назва повинна бути лаконічною, складатися тільки з необхідних слів (максимальна довжина — 110 символів). Формулюючи назву врахуйте той факт, що у видачі порталу занадто довгі заголовки виводяться в повному обсязі, тому розміщуйте основний вміст ближче до початку фрази.
 • Не використовуйте в назві та описі слова, призначені виключно для SEO (наприклад: купити, продати, оптом, акція, розпродаж, дешево), а також назви регіонів, переліки категорій або ключових слів.
  Необхідні просуваючі слова зі списку вже закладені у SEO-шаблон до кожного товару, тому не варто їх дублювати.
 • Не оформлюйте назву та текст позиції повністю ВЕЛИКИМИ літерами. Такий текст погіршує сприйняття товарної позиції та вважається дурним тоном.
  Перевіряйте текст товарної позиції на предмет змісту граматичних, пунктуаційних, синтаксичних помилок, нестандартної пунктуації ("!!!", "???", "?!" та інші комбінації знаків пунктуації), розрядки букв (написання слів з пробілами між л і т е р а м и). Всі ці способи виділення дратують покупців та зменшують шанс покупки.
 • Не використовуйте в назві номер телефону, іншу контактну інформацію, а також назву, характеристики або опис товару або послуги.
  Ваші контакти, зазначені в особистому кабінеті, завжди виводяться на картці товару, їх дублювання ускладнить сприйняття тексту.
 • Текст товарної позиції має бути зв'язний та зрозумілий. Не використовуйте автоматичний переклад без вичитування, транслітерацію.
  Суть та основні властивості товару або послуги в описі повинні бути зрозумілі відразу. Якщо ж розбиратися треба довго і опис збиває з пантелику, покупець швидше за все оформить замовлення в іншому місці. Хороший опис — це інформативний текст, достатній для даної категорії товарів довжини і змісту, а не просто копія назви товару. Рекомендуємо вам на початку тексту дати короткий та точний опис товару або послуги в цілому. Далі, при необхідності, можна розмістити докладний опис характеристик, особливостей і способи використання товару, додати фотографії та відеоогляди.
 • Не розташовуйте посилання, що не відносяться до товару, в тексті та назві позиції. Потенційний покупець, який перейшов за посиланням, може не повернутися до вашої пропозиції для оформлення замовлення.
  Згідно правил розміщення інформації на порталі, якщо інформація про товари/послуги продавця містить численні посилання з автоматичним перенаправленням на інші інтернет-сайти (включаючи посилання, надані так званими партнерськими CPA-мережами), адміністрація порталу залишає за собою право заблокувати обліковий запис такого користувача або відмовити у наданні послуг на платформі порталу.
 • Всі зазначені ключові слова повинні відповідати товарній позиції.
  Правильно підібрані ключові слова потрібні для коректного визначення категорії розміщення товару. Додайте ті пошукові запити, за якими покупець зможе знайти ваш товар або послугу. Невідповідність пошуковому запиту товару з некоректними ключовими словами може викликати незадоволення та скарги покупців.
  Додавати ключові слова варто тільки ті, які стосуються певного товару, а не всього асортименту в цілому. Не додавайте до ключових слів додаткові: купити, замовити, регіон, – вони додаються автоматично.

Зображення

 • Зображення мають відображати суть товару або послуги: бути чіткими, з можливістю розглянути деталі, ракурси товару.
  • Додайте як мінімум одне інформативне фото товару — товари без фотографій погано виглядають в каталозі і не привертають увагу покупців. Для частини категорій зображень варто додати більше. Статистика показує, що в категорії «Одяг та взуття» конверсія товарів з 3 фотографіями в 2 рази вище, порівняно з товарами з одним фото.
  • Не рекомендуємо використовувати замість фотографій однакові картинки або картинку з текстом. Краще замінити зображення, якщо воно не дає уявлення про даний товар та легко може бути застосовано до будь-якого іншого товару.
  • Не використовуйте чужі фотографії. Звичайно, підготовка власних фотографій вимагає витрат, але натомість ви забезпечите клієнтам позитивне враження від сайту та підвищите ступінь їх довіри до інтернет-магазину.
  • Підберіть зображення товару на однотонному фоні та з мінімумом інших елементів, що відволікають увагу від товару.
  • Підтримувані формати (розширення) для зображень — JPG, GIF, PNG. Максимальний розмір файлу зображення — 10 МБ. Максимальна ширина/висота зображень 1280 пікселів — фотографії з більш високою роздільною здатністю будуть автоматично стиснуті. При пошуку у каталозі, біля товару без зображення виводиться надпис «Зображення відсутнє».
 • На зображенні не використовуйте логотипи та бренди, які не відносяться до товару або вашої компанії.
  Використовувати логотипи які не стосуються поточного товару та компанії (особливо Prom.ua, Bigl.ua, інших торгівельних майданчиків) заборонено даними правилами. Логотипи, написи-бренди на фото повинні відноситься до конкретного товару або компанії-продавцеві, розташовуватися в нижній частині та займати менше 25% зображення.
 • Не використовуйте для виділення позиції рамки будь-яких кольорів навколо зображень.
  Підберіть зображення товару на однотонному фоні та з мінімумом інших елементів, що відволікають увагу від товару.
 • Для просування товару не використовуйте рекламні написи, саморобні лейби, статуси, ярлики.
  Основні лейби для товара (Безкоштовна доставка, Подарунок, Покупка без ризику) присвоюються автоматично та не перекривають зображення, а візуально виділяють товар у видачі. Крім того використання системних лейб часто означає участь у спеціальних фільтрах, які охоче використовують покупці.
 • Уникайте перекриття зображення товару безліччю водяних знаків або логотипів. Це відволікає від зображення та заважає розглянути деталі.
  Логотипи, водяні знаки на фото повинні відноситься до конкретного товару або компанії-продавцеві, не перекривати зображення і займати менше 25% від нього. Ви можете скористатися безкоштовним налаштуванням "Водяний знак на картинках" бо завантажити зображення з вашими елементами захисту за умови, що вони відповідають вимогам: на зображенні один напівпрозорий або неяскравий елемент; в якості водяного знака використаний логотип компанії або адреса сайту (що співпадає з сайтом, створеним на платформі Prom.ua); елемент займає не більше 25% зображення і дозволяє розглянути деталі товару.
 • Не використовуйте зображення для розміщення контактної інформації (номера телефонів, посилання на сайти). Контактна інформація, зазначена у відповідних розділах кабінету, завжди виводиться на картці товару, її дублювання на фото не припустимо.

Ціна та наявність

 • Наявність товару має бути актуальною за усіма представленими позиціями.
 • У разі товару зі статусом "під замовлення" вказуйте актуальну кількість днів до його отримання.
 • Вказуйте ціну, яка актуальна — відповідає реальній вартості товару у момент покупки. На таку ціну не будуть надходити скарги від користувачів.
 • Не вказуйте завідомо невірні ціни з метою привернення уваги до товару чи послуги (занадто високі, неправдоподібно низькі ціни).
 • Вказувати ціну необхідно у національній валюті (UAH) згідно Закону України "Про рекламу" ч.8 ст. 8
  Для підтримки наявності та цін актуальними використовуйте інструменти періодичного імпорту, синхронізацію з Мій склад, а додаток "Перерахунок валют" — для зручного перерахунку цін в національну валюту.

Загальні вимоги до товарів та послуг

 • Розміщені вами товари та послуги, повинні відповідати вимогам чинного законодавства України, у тому числі Закону України "Про рекламу".
  Ознайомтеся зі списком товарів, заборонених до публікації на порталі.
 • Якщо пропоновані вами товари, послуги або вид діяльності підлягають обов'язковому ліцензуванню або сертифікації, завантажте відповідні документи.
  Частину таких товарів наведено у статті. Завантажити документи можна уразділі кабінета компанії.
 • Дотримуйте авторське, патентне право та комерційну таємницю, а також інші права інтелектуальної власності.
  Розміщуйте тільки ті матеріали (фото, тексти, відео, малюнки або креслення), автором яких є ви самі. Можливий варіант розміщення контенту, автор якого дав дозвіл на використання матеріалів (права, ліцензія, договір і т.п.). У разі використання вами скопійованого контенту без дозволу, його автор може оскаржити таке розміщення, направивши адміністрації порталу скаргу з наданням доказів авторства, та контент буде видалено.
 • Розміщуйте товар або послугу у правильній категорії каталогу. Також ми рекомендуємо заповнювати характеристики товару - завдяки цьому покупці зможуть швидше знайти ваш товар за допомогою бічних фільтрів.
  • Якщо ваші товари розміщені в невідповідних категоріях, потенційні покупці можуть їх просто не знайти. Також, при невірно вибраній категорії, товар може бути оцінений системою як товар зі штучно заниженою ціною.
   Приклад: Запчастина мікрофон до мобільного телефону ціною в 24 грн, розміщена в категорію "Мобільні телефони", не відобразиться в ній. Так відбувається тому, що ця категорія створена для розміщення пристроїв в зборі і для неї діє певний поріг мінімальної ціни. Даний товар правильно розмістити в категорію "Звукові запчастини для мобільних телефонів", де системою враховані низькі ціни на товари.
  • Категорію товару можна перевірити та виправити вручну на сторінці управління товарами або ж за допомогою інструменту масового переміщення виробів. Детальніше про інструмент в Довідці а також у відеоуроці.
  • У разі ручного створення товарної позиції уважно визначте тип – послуга або товар (продається тільки в роздріб, тільки оптом; оптом та в роздріб). Від цього залежить, які категорії вам підкаже автоматичний підбір категорій.
  • Не рекомендуємо розміщувати товари в категоріях "загальне", краще перемістити товари у відповідні більш конкретні категорії.
  • У разі, якщо відповідної категорії немає – скористайтеся посиланням та запропонуйте додавання нової категорії в каталог.
 • Перевірте, що назва, опис та зображення позиції відповідають один одному та реальності. Вся інформація повинна бути правдивою та актуальною. Якщо ви використовуєте завантаження товарів за допомогою імпорту, після завантаження перевіряйте позиції на предмет помилок.
 • Для різних позицій використовуйте різні назви, опису та зображення товарів та послуг.
  Є думка, що дублювання позицій допомагає просувати товари. Насправді створення товарів-дублів (назви та опису, в яких більше 10% ідентичного тексту) негативно позначається на позиціях у видачі пошукових систем. Дублювання контенту веде до погіршення індексації сторінок, ризику потрапити під фільтри пошукових систем, а також погіршує поведінкові фактори покупців на сайті та в каталозі.
 • Розміщуйте як товарну позицію лише інформацію, яка відповідає тематиці порталу товарів та послуг, пов'язана з веденням господарської діяльності.
  Використовуйте розділи Статті, Новини та Інші Сторінки для розміщення додаткової, довідкової інформації. В каталозі допустима публікація виключно товарів та послуг з можливістю покупки або замовлення.
 • Не використовуйте зображення еротичного та порнографічного характеру.
  Мається на увазі використання неетичної візуальної інформації, яка може завдати шкоду моральному здоров'ю користувачів порталу. Наприклад, фотографії або графічні зображення людей, які демонструють інтимні частини тіла — неприховані статеві органи, соски або сідниці.
 • У тексті товару не використовуйте нецензурних виразів.
Якісно оформлена товарна позиція — це мінімум часу, витраченого на консультацію покупців, та максимум продажів.